«Стихи в метро»

Проект «Вірші у Метро» та поетичний фестиваль Spoke’n’Word on Tour у Києві з 26 вересня по 9 жовтня 2011

Головною метою кампанії «Вірші у Метро» є популяризація сучасної поезії шляхом її презентації в метро і міському просторі. Ядром цього проекту є експозиції віршів у столичному метрополітені — сучасна польська поезія – від класиків: Чеслав Мілош, Віслава Шимборська, Тадеуш Ружевич, Збіґнєв Герберт — до талановитої молоді: Яцек Денель, Кшиштоф Сівчик та ін.

Святошино-Броварська лінія — станція «Театральна»
Куренівсько-Червоноармійська лінія – станція «Поштова площа»
Сирецько-Печерська лінія – потяг з віршами.

Одночасно з простором метро, вірші з’являться і на вулицях Києва: поезії Чеслава Мілоша в перекладах Остапа Сливинського, розташовані на стінах стадіону «Динамо», прикрасять одну з алей Маріїнського парку, а поезії сучасних польських авторів – алею між Червоним корпусом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Університетським ботанічним садом. Окрім того, організатори планують відео-флешмоб із мешканцями міста, котрий триватиме у мережі і після того, як проект пересунеться з Києва далі.

Кампанія «Вірші в Метро» постала з ініціативи Інституту Книги в Варшаві та Британської Ради. Натхненням для Віршів в Метро були подібні проекти такого типу, які відбувалися в Дубліні, Парижі, Нью-Йорку, Барселоні, Стокгольмі, Штутґарді і Москві, а перш за все проект Poems on the Underground, який з 1986 року циклічно відбувається в Лондоні.

Почесний патронат: Президент Варшави Ганна Ґронкєвич-Вальц, Міністр Закордонних справ Радослав Сікорський.

Організатори: Warsaw Destination Alliance, Польський Інститут у Києві

Партнери з Польщі: департамент промоції міста Варшави, Інститут Адама Міцкевича, представництво Єврокомісії у Польщі, а також Міністерство культури і національної спадщини РП.

Місцеві партнери: Київська міська держадміністрація, Київський метрополітен, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, ФК «Динамо», Книгарня «Є», Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz та Фестиваль-ресторація «Диван».

Розміщення в метрополітені Києва: РА «Метро Медіа Прінт»

Більш детальну інформацію про проекти «Вірші в метро» та фестиваль Spoke’n’Word on Tour і їх учасників можна знайти на інтернет-сайті http://www.poetryfrompoland.com/

Оставить комментарий

Вы должны войти в систему, чтобы оставить комментарий.